
Lai gan tradicionālie sporta veidi, piemēram, futbols, basketbols un hokejs, neiziet no modes, tā saukto ekstrēmo sporta veidu pasaule turpina pieaugt. Gan bērni, gan pieaugušie arvien vairāk piedalās šajos riskantajos sporta veidos. Kas jāzina, ja tiek apsvērtas šādas sporta aktivitātes bērniem? Lasi šajā rakstā un uzzini!
Ekstrēmās sporta aktivitātes bērniem – kāpēc populāras?
Daži bērni ir laimīgāki, braucot ar skrituļdēļiem, nekā nodarbojoties ar futbola treniņiem. Citiem patīk braukt ar saviem BMX velosipēdiem, bet vēl kādam – skrituļslidas vai skūteris šķiet īstais aicinājums. Kāpēc tā?
● Protams, bērnus piesaista ekstrēmi sporta veidi, jo tie ir forši. Un kuram gan nepatīk būt līderpozīcijās? Snovbords, kas ir tik skaisti vērojams, vai skeitbords, kas ir pieejams teju ikvienā pilsētā, ir kļuvis par daudzu jauniešu ikdienu.
● Daudziem bērniem tradicionālie komandu sporta veidi nozīmē lielu apmācību, noteikumus, spiedienu un konkurenci. Ir viegli saprast, kāpēc dažus bērnus piesaista individualitāte un sportiskā pašizpausme, kas ir ekstrēmo sporta veidu iezīmes.

Attēls: Pixabay.com, imperioame
Kādus ieguvumus sniedz ekstrēmās sporta aktivitātes bērniem?
Pirmkārt, ir svarīgi saprast – ekstrēmi vai nē, ir svarīgi mudināt bērnus fiziski izpausties neatkarīgi no tā, vai viņu sportiskā gaume atbilst modernajai vai tradicionālajai ievirzei. Gan individuāli, gan komandā orientētie sporta veidi var vairot pašapziņu, mazināt stresu un veicināt fizisko sagatavotību – tas viss ir svarīgi gan augošiem bērniem, gan pieaugušajiem.
Bērni šādos "alternatīvajos" sporta veidos ir izteiksmīgi, augsti kvalificēti sportisti. Un tādiem sporta veidiem kā klinšu kāpšana, snovbords, skrituļslidošana, sērfošana, skeitbords, ekstrēmā slēpošana un BMX, ir nepieciešamas ievērojamas tehniskās spējas, kā arī spēks un izturība.
Turklāt alternatīvie sporta veidi var palīdzēt bērniem attīstīt tādas pozitīvas īpašības kā disciplīna, neatlaidība un apņēmība – ar nosacījumu, ka viņi izvairās no jebkādām nopietnām traumām.
Drošība – pirmajā vietā!

Attēls: Pixabay.com, 3157171
Domājot par to, ko atcerēties, ja bērns vēlas izmēģināt kādu no ekstrēmajiem sporta veidiem, pats galvenais ir drošība! Jā, ekstrēmi sporta veidi bieži vien var izraisīt ekstremālas traumas. Zēni gūst traumas biežāk nekā meitenes, un visvairāk traumu gūst skrituļslidotāji. Biežākās traumas alternatīvajos sporta veidos ir kaulu lūzumi, sastiepumi, nopietni zilumi un sejas griezumi. Taču pētījumi liecina, ka gandrīz 75% no visiem cilvēkiem, kuri gūst traumas, piedaloties ekstrēmajos sporta veidos, guvuši traumas tāpēc, ka viņi netika valkājuši nevienus aizsarglīdzekļus!
Tāpēc pats svarīgākais ir bērniem sniegt pavisam svarīgu, skaidru nostāju – drošība, nevis mode, ir pirmajā vietā, kad viņi pievēršas šādiem hobijiem. Kādi aizsargi ir ieteicami?
● Ķivere – tā aizsargā galvu ikviena, kaut neliela, kritiena gadījumā. Gadiem ejot un augot profesionalitātei, bērni apgūs veidus, kā mazāk traumēties, bet sākumā vislielākajai drošībai ir pati būtiskākā loma.
● Roku aizsargi – ar to saprotami gan locītavu aizsargi, gan elkoņu sargi, kas pasargās no lūzumiem kritienu gadījumā.
● Kāju sargi – ceļu un potīšu sargi arī ietilpst minimālā aizsargekipējuma vidū, jo tieši šīs ķermeņa daļas visbiežāk tiek traumētas neveiksmīgu kritienu gadījumā.
Lai arī ir svarīgi dot vaļu bērnam izpaust sev vēlamās aktivitātes, arī kopā pavadītais laiks ar vecākiem ir ne mazāk svarīgs. Ja Tevi interesē atpūta ar bērniem – aizraujoši ieteikumi ģimenēm Tevi jau gaida Ondo.lv sagatavotajā rakstā!